Úvod » Medovina

Medovina

Jak je všeobecně známo, jedná se o slovanský nápoj s hlubokou historií.

U naší medoviny je použit pouze med z naší produkce. A to nám umožňuje mít pod kontrolou kvalitu a původ té hlavní suroviny.

Zabýváme se výrobou medoviny studenou cestou, což znamená, že roztok nebyl zahřát či povařen a med  neztrácí své cenné a zdraví prospěšné látky.


Medovina je podle české legislativy definována jako nápoj vyrobený alkoholovým kvašením včelího medu rozředěného vodou. Podmínkou je, že na výrobu 1 000 litrů medoviny musí být použito nejméně 280 kg včelího medu. Zákon také stanovuje, že medovina musí obsahovat minimálně 10 % obj. alkoholu a 40 g/l zbytkového cukru. Zákon bohužel nezakazuje přidávání lihu, barviv či cukru.

Naše medovina je ryze originální přírodní produkt. A dbáme na její kvalitu. Rozhodně ji nedoslazujeme cukrem, nedolihováváme lihem a neobarvujeme! Obsažený cukr je zbytkový nevykvašený med a procento alkoholu vzniklo pomoci kvasinek přirozenou cestou kvašení.

U medoviny platí jako u vín z hroznu, že pozitivní účinek na lidsky organizmus se projevuje při pravidelném konzumovaní v rozumných dávkách. Optimální je 1dcl každý den.


slide